هزینه کلاس چرتکه

هزینه کلاس چرتکه

هزینه کلاس چرتکه

 چرتکه یکی از قدیمی ترین ابزار ها در علم ریاضی و حساب است و از آن برای محاسبات مختلف  و بررسی حساب و کتاب ها استفاده می شده. تاریخچه ی چرتکه به سال های اخیر بر نمی گردد و در واقع اگر بخواهیم با تاریخچه ی چرتکه بپردازیم باید آن را در سال های دور و ابتدایی زندگی بشر جستجو کنیم.  امروز می خواهیم در مورد هزینه کلاس چرتکه با هم صحبت کنیم.

چرتکه حدود ۲۳۰۰ تا ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در بین النهرین و در زمان اولین حاکمان بابلی شناخته شد. سومری هایی که در بین النهرین زندگی می کردند نیز برای اولین بار به ساخت چرتکه با حرکت سنگریزه در نخلستان ها روی لوح های سنگی ایجاد کردند.

بعد از به مصر و یونان و چین و ژاپن رفت و در اثر گذر زمان پیشرفته تر شد و دست خوش تغییراتی نیز شد. در این مقاله نمی خواهیم به طور گسترده به تاریخچه ی چرتکه بپردازیم و می خواهیم با کارایی چرتکه و کلاس های چرتکه و هزینه کلاس چرتکه آشنا شوید.

هزینه کلاس چرتکه

شاید بهتر است که به مزایای چرتکه بپردازیم و بررسی کنیم که اصلا این ابزار چه مزایایی دارد؟

قوی شدن پایه ریاضیات:

چرتکه باعث می شود پایه ریاضیات تشکیل پیدا کند. همانطور که می دانید قوی شدن پایه ریاضیات یک امر خیلی مهم است و تاثیر مستقیم در سال های بعدی تحصیل می گذارد. چرتکه کمک می کند تا افراد مفاهیم ریاضی را بهتر درک کنند و به همین علت نیز باعث می شود تا پایه ی ریاضی افراد قوی شود.

استفاده از سمت راست مغز را بیشتر می کند:

همانطور که می دانید سمت چپ مغز به تجزیه و تحلیل اطلاعات می پردازد و سمت راست بیشتر روی خلاقیت و ابتکار مانور می دهد. انجام محاسبات ریاضی روی کاغذ و به صورت کتبی، توسط نیم کره چپ مغز انجام می شود اما حساب و کتاب ذهنی با چرتکه باعث می شود تا نیم کره راست مغز فعال شود که امری مهم است و از انزال مغز در سن های پیری جلو گیری می کند.

افزایش درک منطقی:

محاسبه ی مدام ذهنی ریاضیات در ذهن به وسیله چرتکه باعث می شود تا قدرت درک منطقی کودکان افزایش پیدا کند. شما برای اطلاع از هزینه کلاس چرتکه می توانید به سایت لکو مراجعه کنید و می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که قیمت این کلاس بسیار مناسب می باشد.

تمرکز، حافظه و تجسم را بهبود می دهد:

استفاده از چرتکه باعث می شود تا قدرت تمرکز در مغز افزایش پیدا کند زیرا یک وسیله برای محاسبات ذهنی می باشد و محاسبات ذهنی نیز نیاز زیادی به تمرکز دارند.

همین محاسبات ذهنی باعث می شود تا حافظه شنیداری و بینایی در کودکانی که چرتکه می آموزند افزایش چشم گیری پیدا کند و چون محاسبات در ذهن و به وسیله تجسم انجام می شود، استفاده و یاد گیری چرتکه ، قدرت تجسم و تصور افراد را نیز افزایش می دهد.

با توجه به فواید بسیار مهمی که ذکر شدند ، پس بهتر است که کودکان خود را به کلاس های چرتکه بفرستید. بهترین زمان برای شروع کلاس های چرتکه سال های ابتدایی سن رشد می باشد.

در واقع کودکان می توانند از ۴ یا ۵ سالگی آموزش های مقدماتی چرتکه را شروع کنند. لازم به ذکر است که برای یادگیری این مهارت هیچ سنی نیز دیر نیست و افراد می توانند در هر سنی به کلاس های چرتکه مراجعه کنند.

منتهی در بین کودکان معمول تر است و بهتر است کودکان خود را در سن کودکی به کلاس های چرتکه بفرستید.

همچنین بخوانید درباره: کلاس رباتیک کودکان در تهران 

دلیل یادگیری آسان در کودکی

زیرا اوایل کودکی مهم ترین سال های زندگی هر انسان است و مغز در بهترین حالت خود قرار دارد و می تواند به سرعت اطلاعات را در خود ذخیره کند. ریاضیات نیز همیشه درسی سخت در بین افراد تلقی می شده

اما شک نکنید اگر چند سال قبل از رفتن کودک به مدرسه ، او را به کلاس چرتکه بفرستید ، ذهن ریاضی پیدا می کند و به خوبی از پس ریاضی در سال های تحصیل بر می آید و موفق می شود.

و وقتی کودک به مدرسه می رود و آن جا واکنش هم کلاسی هایش به درس ریاضی را می بیند و خودش را نیز علاقه مند به این درس می بیند، باعث می شود اعتماد به نفس زیادی پیدا کند و چرتکه باعث قوی شدن محاسبات ذهنی می شود

و  باعث می شود تا فرد به سرعت به انواع سوال های ریاضی معلم پاسخ دهد و همین امر نیز در بالا رفتن اعتماد به نفس که امری مهم در روان شناسب کودک است ، کمک کند.

اینکه چرتکه باعث فعال شدن هر دو طرف نیم کره ی مغز می شوند ، خود عاملی مهم برای داشتن تحصیل خوب می باشد و باعث می شود کودک یک ذهن آماده برای یادگیری داشته باشد

و جدای از آن، باعث می شود تا حافظه ی قوی داشته باشد و همانطور که به خوبی دروس را می آموزد به خوبی نیز در امتحان ها شرکت کند و به سوالات پاسخ درست و کامل بدهد.

هزینه کلاس چرتکه

هزینه کلاس چرتکه

اگر می خواهید یک کودک نابغه پرورش دهید ، هیچ چیزی به اندازه ی یادگیری چرتکه در سنین ابتدایی کودکی برای آن ها اهمیت ندارد!

زیرا قبل از ورود به مدرسه با قسمت وسیعی از ریاضی به خصوص پایه آن یعنی چهار عمل اصلی آشنا می شوند و همین امر باعث باز شدن ذهن و یادگیری دیگر  مفاهیم مهم ریاضی می شود.

در واقع کلاس چرتکه کودک شما را به یک کودک با هوش تبدیل می کند و چی بهتر از اینکه یک کودک بین هم سن و سال هایش و دور و بری هایش به باهوش بودن شناخته شود

و همین صفت باعث رشد ذهنی و مغزی بیشتر کودک شما میشود. در کنار کلاس چرتکه باید کودک را از لحاظ انرژی و جسمی نیز تقویت کنید چون فکر کردن با مغز انرژی زیادی را می طلبد.

امروزه کلاس های چرتکه زیادی در کشور وجود دارند که هر کدوم شاید روش خاص خودشان در آموزش مبانی چرتکه داشته باشند. شما با مراجعه به سایت ما و ثبت نام در کلاس های چرتکه ی ما و همچنین اطلاع از هزینه کلاس چرتکه می توانید با تضمین و خیال راحت کودکانتان را باهوش و نابغه بار بیاورید.

کلاس های چرتکه در تهران که ما تدارک دیده ایم بسیار منسجم و مفید هستند و در مقایسه با سایر کلاس های چرتکه نیز قیمت بسیار مناسبی دارند که نکته ای مهم و قابل توجه است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *