کلاس رباتیک کودکان در تهران

کلاس رباتیک کودکان در تهران

کلاس رباتیک کودکان در تهران

کلاس رباتیک کودکان در تهران

هوش بالای کودکان و فرزندانمان همیشه باعث شگفتی ما می شود. با خودمان می گوییم این بچه چگونه این مسائل را می فهمد و یا می تواند آن مسئله را یاد بگیرد. اما باید بدانیم که با توجه به استعداد مهارت آموزی و هوش بالای کودکان، می توان از همین ویژگی ها استفاده کرد و در جهتی بسیار مثبت و پر فایده آن را به کار برد. ثبت نام کودک در کلاس های متفاوت می تواند امری راهگشا باشد. کلاس های مهارت آموزی متنوعی داریم که یکی از آنان کلاس رباتیک کودکان در تهران می باشد.

در این مقاله می خواهیم درباره همین موضوع صحبت کنیم. اینکه رباتیک چگونه می تواند سبب کشف استعداد ها و تاثیرات مثبت در کودکان و فرزندان باهوش ما بشود و همچنین چه تاثیری نیز بر آینده آنان خواهد داشت. پس در ادامه با ما باشید تا با هم به کنکاش در کلاس رباتیک کودکان در تهران بپردازیم.

کلاس رباتیک کودکان در تهران

رباتیک چیست؟

قبل از هر چیزی شاید بهتر باشد که بدانیم رباتیک چه گونه علمی است. رباتیک علمی است که به وسیله آن می توانیم ربات هایی را در هر اندازه ای با توجه به سطح مهارتمان بسازیم و نوع عملکرد آنان را خودمان مشخص کنیم. این کار  با کمک ریاضی، علوم پایه و مهندسی انجام می شود.

یعنی می توان گفت که ریاضی، علوم پایه و مهندسی در علم رباتیک حضور دارند زیرا رباتیک بر پایه آنان قرار گرفته است اما این به معنی نیست که کودک باید برای شروع رباتیک این مسائل را بیاموزد.

بلکه او در حین یادگیری رباتیک خود به خود با مفاهیم آنان آشنا می شود و این مورد در آسان سازی یادگیری این علوم در آینده کودک اثر مثبت خواهد گذاشت.

رباتیک و یادگیری آن چه اهمیتی دارد؟

دنیای امروز مدام در حال پیشرفت و به روزآوری اطلاعات است. در هر لحظه بر سطح دانش و مهارت های انسان افزوده می شود و انسان آنان را در زندگی اش به کار می گیرد.

طولی نمی کشد که این دانش ها و مهارت ها به شکل ربات هایی با هدف انجام کارهای ساده و آسان سازی زندگی انسان وارد دنیای او می شوند و همه چیز را به دست می گیرند.

حال به این مسئله بیندیشید که این کودکان در همین دوره شکوفایی اطلاعات و پیشرفت علم و دانش به دنیا آمده اند، اگر استعداد راهیابی به این دنیای در حال رشد را داشته باشند اما هیچ وقت آن استعداد را کشف نکنند چطور؟ یا اگر خیلی برای آن دیر شود چه اتفاقی می افتد؟

یادگیری مهارت ها به عنوان مثال در یک کلاس رباتیک کودکان در تهران سبب می شود که کودکان متوجه استعداد داشتن یا نداشتنشان در این زمینه شوند و اگر استعداد و توانایی انجام ساخت ربات و برنامه ریزی برای آن را داشته باشند، یک قدم بسیار بزرگ به سوی پیشرفت و موفقیت خود برداشته اند. طی کردن این مسیر سخت اما زیبا از سنین کودکی، آن را بسیار آسان و دوستداشتنی تر می کند.

تاثیرات کلاس آموزش رباتیک بر آینده کودکان

ذهن کودکان بسیار پویا و فعال است و می توان به آسانی مهارت های زیادی را بیاموزد. در واقع آن مثل یک تخته سفید است که می توان با هر چیزی و با هر رنگی تخته را بدون صرف انرژی زیادی پر کرد.

پس آیا بهتر نیست که والدین از این ویژگی فرزندانشان در کودکی استفاده کنند و سبب بهبودی هوش، ویژگی های فردی و بهتر کردن مسیر پیشرفت او بشوند؟

کلاس آموزش رباتیک می تواند یک کلاس عالی برای کودکان از این نظر باشد. همان طور که یک بار در ابتدا گفته شد، یک کلاس رباتیک کودکان در تهران می تواند سبب کشف استعداد و مشخص کردن سیر موفقیت کودک در آینده شود، همچنین کودک را هماهنگ با پیشرفت علم و دانش در جهان پیش ببرد و او را عقب نگه ندارد و هوش او را تقویت کند.

علاوه بر این موارد کلاس آموزش رباتیک مزایای دیگری نیز دارد. رباتیک به کودکان هدف می دهد! داشتن هدف برای کودکان سبب افزایش سرعت پیشرفت می شود و هدفمندی و تلاش برای آن را به او به خوبی آموزش می دهد.

از دیگر فواید آن رشد هوش ریاضی و مهندسی در کودک است. او بی آنکه بداند در حال یادگیری مفاهیم مقدماتی و زمینه ای این علوم است و این مسئله تاثیر بسیار مثبتی بر یادگیری او در مدارس خواهد داشت.

کلاس رباتیک چه فوایدی برای کودک دارد؟

کلاس رباتیک کودکان در تهران و به طور کل کلیه کلاس های رباتیک به صورت گروهی برگزار می شوند و از همین طریق کودک می تواند مهارت های جمعی را بیاموزد و به شناخت اجتماعی دست پیدا کند.

یافتن یک دوست و یافتن مهارت بیان نظرات در جمع و شنیدن و پذیرفتن نظرات سایر اعضای گروه یکی از مهم ترین مهارت های اجتماعی می باشند. به علاوه، کار گروهی یک رکن بسیار مهم در کلاس های آموزش رباتیک است.

از دیگر فواید رباتیک، می توان به تاثیرات آن بر ذهن کودک اشاره کرد. این مهارت با درگیر کردن ذهن کودک و دادن انواع تمارین ذهنی به او، باعث فعالسازی ذهنی و قدرت هوش او می شود.

یعنی کودک در شرایط سخت با اندکی تفکر به انواع مختلفی از راه حل می رسد و سردرگم و خسته نخواهد شد. همچنین این کلاس ها سبب افزایش خلاقیت در کودک می شوند و او را با حس خوب مخترع بودن آشنا می کنند.

کلاس رباتیک کودکان در تهران

کلاس های رباتیک چگونه برگزار می شوند؟

کلاس های رباتیک و کلاس رباتیک کودکان در تهران همگی به صورت گروهی هستند و با دسته بندی کودکان به سنین مختلف در کلاس های متفاوت، شروع به آموزش می کنند. این تقسیم بندی کودکان به دلیل توانایی یادگیری و نوع آموزش به آنان است زیرا کودکان در سنین مختلف سطح عملکرد و توانایی متفاوتی دارند.

کلاس های رباتیک بر بستر همفکری، گفتگو، کار عملی و خنده و بازی هستند. در غیر این صورت کودک خسته و دلزده می شود و دیگر قادر به یادگیری نخواهد بود. مربیان رباتیک به خوبی از این مسئله باخبرند و مفاهیم رباتیک را طبق اصول به صورتی جذاب به کودکان می آموزند.

سخن آخر

در این مقاله درباره چیستی رباتیک، تاثیرات آن بر کودکان و آینده آن ها و اهمیت آن اشاره کردیم. رباتیک برای کودکان از سنین ۷ تا ۱۵ سال بسیار مناسب می باشد. تاثیرات مثبت آموزش رباتیک به کودکان را نادیده نگیرید. امیدواریم از مطالعه این مقاله اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *