بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

امروزه استفاده از بازی برای یادگیری زبان انگلیسی یکی از موثرترین راه هایی است که کمک می کند بدون تحمل سختی های فراوان ، یادگیری ما را با بازی و لذت همراه نماید .

به صورت کلی بازی انگیزه ی یادگیری ما را به شدت افزایش می دهد ؛ چرا که حفظ کردن لغت های زبان انگلیسی یا قواعد زیاد و گرامر کاری به شدت کسل کننده می باشد .

اما با داشتن چند بازی برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید با این چالش ها مقابله نمایید . در نتیجه بر آن شدیم تا برخی از این بازی ها را معرفی نماییم .

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای چه سنی مناسب است؟

فرقی ندارد چقدر سن دارید و یا چقدر کار با گوشی بلدید ، بازی هایی که در ادامه معرفی می گردد بازی های مناسب سن بزرگسالان هستند

که این افراد می توانند به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنند و سختی زبان را با لذت بازی های زیبا شیرین کنند . برخی از این بازی ها عبارتند از :

English Quiz Questions and Answers

همانطور که از نام این بازی پیداست ، در این بازی پرسش و پاسخ هایی مطرح می شود که شما به آن پاسخ می دهید و مرحله به مرحله جلو می روید .

طراحی این بازی توسط معلم های انگلیسی زبان بوده است ؛ این بازی خیلی ساده بوده و در آن پیچیدگی خاصی مشاهده نمی شود . این بازی برای هر فرد در هر سطحی مناسب است .

همچنین بخوانید درباره: کلاس های مهارتی برای کودکان و نوجوانان 

 Ruzzle

این بازی ، یک بازی به سبک بازی پازل می باشد . در ابتدا مممکن است این بازی سخت به نظر برسد و افراد میل زیادی به آن نشان ندهند . اما این بازی با سوالات آسان آغاز می شود .

در هر مرحله این بازی سخت تر و سخت تر می شود . زمانی که به انتهای این بازی می رسید ، هم کلی پازل و معما حل کرده اید ،

هم کلی لغت و عبارت جدید یاد گرفته اید . نسخه ی اندروید و ورژن موبایل این بازی در فروشگاه های اپ استور ، گوگل پلی و … نیز یافت می شود .

یکی دیگر از ویژگی های خوب این بازی این است که قابلیت وصل شدن به توئیتر و فیسبوک هم دارد و از این طریق می توانید به دوستان زیادی دست پیدا کرده ، از همدیگر سوال بپرسید و نتیجه ها را به اشتراک بگذارید . جذابیت بازی گروهی این برنامه به شدت بالاست .

Babbel

برنامه های بازی یادگیری زبان انگلیسی معمولا از سرعت پایینی برخوردار بوده ، لگ داشته و یا خوب روی موبایل ها کار نمی کنند .

اما اگر دنبال یک بازی یادگیری زبان انگلیسی هستید که به صورت روان کار کند ، این بازی به شما پیشنهاد می گردد . ین بازی کاملا روان و دارای سرعت زیاد می باشد . می توانید با آن به راحتی کار کنید ،

زیرا رابط کاربری خیلی راحتی دارد . کافی است در هر مرحله کلیک کنید و جلو بروید و در انتها کلی لغت و عبارت جدید یاد بگیرید .

این بازی معروفیت زیادی دارد ،  افراد زیادی این برنامه را می شناسند و قبلا به عنوان یکی از اپلیکیشن های تقویت زبان معرفی شده بود . به راحتی با این برنامه کلی لغت یاد بگیرید .

Free Rice

دیگر بازی برای یادگیری زبان انگلیسی ، این بازی می باشد . یک بازی کاملا ساده و لذت بخش و در عین حال کمکی به مردم فقیر می باشد . بله ؛ درست متوجه شدید ؛

این بازی علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی ، یک خیریه هم محسوب می شود که در راستای کاهش گرسنگی در سطح جهان محسوب می شود . جالب اینجاست بدانید که هر یک سوال درستی که در این برنامه می دهید ، ۱۰ دانه برنج به کشور های فقیر داده می شود .

BrainPOP Esl

یکی از بازی هایی که مدت زیادی است که معرفی شده ، اما افراد زیادی هنوز آن را نمی شناسند ، این بازی است .

اگر شما هم هنوز این بازی را نمی شناسید ، به شما پیشنهاد می کنم این بازی را نصب نموده و با آن بازی کنید ؛ لذت استفاده از این بازی بسیار وصف نا پذیر است .

Supiki

یکی از مشکلات اصلی افرادی که می خواهند زبان یاد بگیرند ، این است که خجالت می کشند حرف بزنند ، زیرا از اینکه فرد شنونده بخواهد خرده بگیرد یا متوجه نشود ، خجالت می کشند .

بنابراین اعتماد به نفس افراد کاهش یافته و همین مساله باعث می شود نتوانند به خوبی زبان ا بیاموزند . اما باید یک خبر خوش به شما بدهم ؛

این برنامه برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی طراحی شده است . شما بدون هیچ خجالتی می توانید با آن صحبت کنید و در مقابل پاسخ صحبت های خود را دریافت کنید .

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی سایت بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

یک سایت جامع که منبع بزرگی از بازی برای یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود ، ESL Games+ می باشد . کافی است به این سایت رفته و کلی از بازی های زبان انگلیسی را دانلود و حتی به صورت آنلاین بازی کنید .

این وب سایت به راحتی روی گوشی همراه  نیز کار می کند . بنابراین پیشنهاد می کنم برای نصب انواع بازی برای یادگیری زبان انگلیسی رو تبلت یا گوشی همراه خود ، به این سایت مراجعه نمایید .

این وب سایت بسیار محبوب می باشد . کافی است نگاهی به آمار افراد مراجعه کننده به این سایت نگاه کنید تا از محبوبیت آن مطمئن گردید .

این بازی ها علاوه بر اینکه به شما کمک می کنند تا زبان انگلیسی را خوب بیاموزید ، اعتیاد آور نیز بوده و ممکن است باعث انزوا و گوشه گیری شما بشوند .

گرچه این اعتیاد می تواند یک اعتیاد مثبت نیز محسوب بشود ، اما باید دقت کنید در این مورد افراط نکنید و سعی در رشد و شکوفایی متعادل داشته باشید .

موارد بالا همگی مواردی از بازی برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد . به شما پیشنهاد میکنم اگر تا کنون از این برنامه ها نداشته اید ، هم اکنون یکی از این برنامه ها را نصب نمایید .

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *