آموزش زبان انگلیسی به کودکان از طریق بازی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان از طریق بازی

آموزش زبان انگلیسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و  والدین بسیاری علاقمند به آموزش آن به کودکان خود هستند، اما نحوه شروع و آغاز آن را نمی دانند.

مهم نیست که سطح انگلیسی شما عالی است یا خیر. مهم‌ترین نکته، اشتیاق شما برای آموزش فرزندتان و تشویق کردن وی در جهت آن است.

در آموزش زبان انگلیسی به کودکان میتوان از روش های متفاوت و مختلفی بهره برد. یکی از مهم ترین و موثرترین روش های آموزش به کودکان، آموزش از طریق بازی است. زیرا کودکان زمانی که در حال تفریح، بازی و سرگرمی هستند به طور طبیعی یاد می گیرند و در حافظه خود ثبت می کنند.

 

چرا یادگیری انگلیسی برای کودکان آسان تر به نظر میرسد؟

از آنجایی که سرعت رشد کودکان بسیار بالا بوده، به همان میزان یادگیری اطلاعات آنها نیز سریع  اتفاق میفتد. بنابراین آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آسان و لذت بخش خواهد بود. همچنین یادگیری در دوران کودکی، به دلیل کمتر بودن حجم اطلاعات دشوار، آسان تر خواهد بود.

ذهن کودکان برای جذب و دریافت اطلاعات جدید و تازه، ساخته شده است. این اتفاق در بخش ناخودآگاه مغز کودکان رخ می دهد، به گونه ای که آنها در حال آموزش و یادگیری هستند و خود نمی دانند.

کودکان دارای ذهنی فعال و پویا هستند و حس کنجکاوی همیشگی و ذاتی آنان و توانایی درونی برای آموزش و یادگیری، همه ی آن چیزی است که در اختیار دارند.

در صورتی که کودکان در سنین پایین در معرض زبان های دیگر قرار بگیرند، فرصت شنیدن و تشخیص صداها در سایر زبان ها به آنها داده می شود که این مسئله خود باعث افزایش ظرفیت یادگیری و درک آنچه که میشنوند، خواهد شد. همچنین کودکان می توانند از آزمایش با زبان بعنوان بخشی طبیعی از پیشرفتشان، سود ببرند. پیشرفتی که بخاطر ترس از اشتباه سرکوب نمیشود.

همچنین، کودکان ترسی از اشتباه کردن نداشته و از اشتباهات خود درس می گیرند. فرزند شما در راه پیشرفت خود با آزمون و خطا مواجه شده  و اشتباه کردن بخش ارزشمندی از این فرآیند یادگیری محسوب خواهد شد.

از بعدی دیگر، در آموزش زبان انگلیسی به کودکان شرایط روحی و عاطفی آنان نیز دارای اهمیت بسزایی می باشد. به این معنی که اگر آموزش آنان در فضایی شاد توام با خلاقیت بوده که در آن به کودک توجه می شود و احساس ارزشمندی در او بوجود بیاید، یادگیری بهتری صورت خواهد گرفت.

در واقع چیزی که کودک به آن نیاز دارد: محیط غنی و شوق آور به همراه تعادل و توازن در انجام فعالیت های کودک محور متناسب با سن وی که عمدتا همان بازی است، می باشد.

تاثیراتی که در فعالیت های کودک محور صورت می گیرد باعث تقویت رشد زبان  و گسترش میزان یادگیری او شده و او را در جهت آموزش بیشتر سوق میدهد.

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

افزایش تمرکز

بهبود مهارتهای شنیداری

بهبود مهارت های مشاهده ای

تقویت مهارت حل مسئله

تقویت هوش و یادگیری

 

لکوایفان (رشته ای جذاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان)

با توجه به اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان و لزوم برنامه ریزی در جهت یادگیری این زبان برای فرزندان عزیز ایران زمین، لکوایران با بهره مندی از مدرسینی مجرب و توانمند اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی به کودکان از طریق بازی  و با استفاده از روش های خلاقانه کرده است. این دوره با عنوان رشته لکو ایفان، در لکوایران در حال برگزاری می باشد.

رشته لکوایفان، ساخت قطعات و وسایل پیرامون کودکان همراه با موسیقی و لغات به زبان انگلیسی می باشد. در این رشته کودکان از طریق پکیج آموزشی که در اختیارشان قرار می گیرد، می توانند همراه با ساخت قطعات مختلف با اصطلاح و لغت انگلیسی این قطعات آشنا می شوند. این روش یکی از روش های آموزش زبان می باشد که قدرت یادگیری بالایی را به همراه دارد.

 

ترم بندی

در حال حاضر، رشته جذاب لکوایفان در دو ترم و هر ترم شامل ۶ درس خواهد بود. سایر ترم ها در حال آماده سازی و اضافه شدن می باشد. لازم به ذکر است در بسته آموزشی این رشته، وسایل ساخت در کنار سی دی آموزشی قرار دارند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام در دوره های آموزشی لکوایفان، به سایت لکو به نشانی www.leco.ir  مراجعه و یا با شماره ۲۶۳۲۳۶۱۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *