آموزشگاه رباتیک کودکان تهران

آموزشگاه رباتیک کودکان تهران

آموزشگاه رباتیک کودکان تهران

آموزشگاه رباتیک کودکان تهران

یکی از شاخصه های دنیای امروز رشد و پیشرفت ساعتی علم و تکنولوژی است و نتیجه ای که از این مسئله می توان گرفت، پیشرفته شدن تمام سازوکار ها در دنیای آینده است. ربات ها از موارد مهم پیشرفت در علم و تکنولوژی هستند و همان طور که امروزه در صنعت کاربرد زیادی پیدا کرده اند و می توانند جایگزین انسان شوند، در آینده نیز می توانند این نقش را در زمینه های مختلف ایفا کنند. برای اینکار تنها دانستن برنامه نویسی برای ربات ها کافی است. در این مقاله که راجع به آموزشگاه رباتیک کودکان تهران است در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

رباتیک یکی از مهارت های بسیار مهم است که در آینده دانستن آن کاربرد بیشتری پیدا می کند. از آنجا که امروزه کاربری ربات ها را می توانیم تقریبا در هر مکان اصولی و بزرگی ببینیم، در آینده نیز می توان از حضور آنان در همه جا مطمئن بود. اگر علاقه مند به این موضوع هستید در ادامه با ما باشید تا با هم به معرفی این مهارت بپردازیم.

آموزشگاه رباتیک کودکان تهران

آموزش رباتیک چیست و چگونه است؟

رباتیک یک مهارت و یک رشته آموزشی است که با ریاضی، مکانیک، علوم پایه، برنامه نویسی و … ارتباط دارد. مواردی که نام برده شد بدین معنی نمی باشد که کودکان یا بزرگسالان برای یادگیری این مهارت به دانستن مکانیک، برنامه نویسی یا … نیازی داشته باشند.

بلکه این به معنی ارتباط این علوم با یکدیگر می باشد. به عنوان مثال در یک آموزشگاه رباتیک کودکان تهران به هیچ عنوان این مفاهیم پایه که ریشه رباتیک هستند توضیح داده نمی شود. اما به مرور زمان حین یادگیری رباتیک، کودک خود با این مسائل آشنا می شود.

با مهارت رباتیک، می توان بدنه یک ربات را به شکل دلخواه طراحی کرد و ساخت. سپس و به مرور زمان برنامه ریزی هایی بر کارایی عملکرد آن انجام داد و هدف از ساخت آن ربات را مشخص کرد!

به عنوان مثال می توان رباتی ساخت که تنها راه می رود و حین راه رفتن عملی که شما مشخص کرده اید را انجام می دهد. به تدریج ربات های ساخته شرکت کنندگان کلاس پیشرفته تر و قوی تر می شوند. پس رباتیک مهارت ساخت ربات است.

دانستن رباتیک برای کودکان چه فایده ای دارد؟

کودکان ما جوانان و بزرگسالان آینده ای هستند که احتمال رشد بسیار فناوری در آن بالاست. پس دانستن یکی از مهارت های اصلی دانش و فناوری در آینده که تاثیر فراوانی بر زندگی هایمان خواهد گذاشت می تواند نقش به سزایی در شکوفایی کودک ما در دنیای فردا داشته باشد. اگر کودکان ما همراه با رشد فناوری رشد کنند و از چگونگی آن با خبر باشند می توانند در آینده و در سنین بزرگسالی در این زمینه اصلی که فناوری و علم است صاحب نظر باشند.

از جهت دیگر، شناسایی استعدادهای یک کودک از وظایف والدین است. آنان باید به کودک خود توجه کنند و متوجه سلایق و علاقه مندی های او بشوند.

اگر دانش و نبوغ کودک را مشاهده کردند و مطمئن شدند که او توانایی فهم و درک مسائل رباتیک را دارد، ثبت نام او در یک آموزشگاه رباتیک کودکان می تواند عملی مفید و موثر باشد. گاهی نیز کودکان به مرور زمان به این کلاس ها علاقه نشان می دهند. به طور کل کلاس رباتیک عامل پیشرفت کودکان است.

اهمیت و سودمندی های کلاس رباتیک

در این بخش از مقاله آموزشگاه رباتیک کودکان تهران، می خواهیم درباره سایر فوایدی که یک کلاس رباتیک و شرکت در آن برای کودک دارد صحبت کنیم. همان طور که می دانید کودکان برای یادگیری مسائل و موضوعات جدید نیاز به شرکت در جمع و همراهی با دوستانشان دارند. این گونه هم با محیط زندگی و چگونگی رفتار با اطرافیان آشنا می شوند و هم در ارتباط با دوستانشان می توانند خود و هویت خود را بشناسند.

این ویژگی ها در رده شناخت اجتماعی و رشد در زمینه آن جای می گیرند. به واسطه این شناخت ها کودک می تواند سایر توانمندی های خودش را بشناسد و با این شناخت از خودش نیز در مراحل دیگر زندگی موفق عمل کند.

همچنین رباتیک و مهارت هایش سبب می شوند که کودکان ناخواسته در دروس ریاضی، فیزیک، کامپیوتر و … عملکردی موفق داشته باشند. این عملکرد موفق نیز در تمام طول دوران تحصیل به آنان کمک می کند.

به علاوه تمامی این ها اگر استعداد کودکان در رباتیک مشخص بشود و آنان به این مهارت علاقه نشان بدهند، هدف و مسیر کودک از سنین کم مشخص می شود و او یک برنامه موفق و بلند مدت برای زندگی اش خواهد داشت.

همچنین بخوانید درباره: کلاس های مهارتی برای کودکان و نوجوانان

رباتیک را چگونه آموزش می دهند؟

یک کلاس در آموزشگاه رباتیک کودکان تهران و یا شهرهای دیگر به صورت گروهی برگزار می شود. همچنین کودکان در این کلاس با توجه به سن آن ها و نوع یادگیری که باید برای آنان به کار گرفته شود به دو گروه سنی مختلف تقسیم می شوند و آموزش رباتیک به آنان مناسب سطح یادگیری و مهارت خودشان خواهد بود.

آموزشگاه رباتیک کودکان تهران

مبانی کلاس های آموزشگاه رباتیک کودکان در تهران و یا شهر های دیگر از کتاب های مطرح علمی گرفته می شود و آموزش رباتیک طبق همان اصول پیش می رود. در این کلاس ها مربی مربوطه آموزش مفاهیم رباتیک را از سطح مقدماتی شروع می کند و به تدریج به آموزش ساخت ربات می رساند.

شاید گمان کنید که مدت ها طول می کشد تا کودکان یک ربات بسازند اما این امر واقعا به خود کودک وابسته است و ساختن یک ربات نیز با تشخیص مربی صورت می گیرد. در این کلاس ها ربات های ساده ساخته می شوند و در نهایت کلاس به سطح برنامه ریزی های پیشرفته برای ربات می رسد.

جمع بندی

با شرکت دادن کودکانمان در کلاس های آموزشگاه رباتیک کودکان در تهران قدمی بزرگ در راه شناخت استعداد های فرزندمان و کمک به رشد و موفقیت او برداشته ایم.

در انتخاب آموزشگاه رباتیک به کیفیت آموزش، سطح علمی و نوع برخورد مسئولین آموزشگاه با کودکان دقت کنید زیرا همه این مسائل در کودکان موثر هستند و می توانند تاثیرات مثبت یا منفی به جای بگذارند. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *