ترم بندی لکولب (آزمایشگاه شیمی)

شیمی:

علم شیمی یکی از دانش های پایه، اساسی  و بنیادین است که به مطالعه خواص، ساختار و تغییر و دگرگونی مواد می پردازد. اما گستره زیاد این دانش، ما را در ارائه یک تعریف یکپارچه از آن دچار مشکل کرده است.شیمی فواید زیادی در زندگي روزمره انسان‌ها داشته و در واقع از کاربردهای آن میتوان به استفاده گسترده در صنایع مختلفی از جمله داروسازی، پزشکی، صنایع بهداشتی، تهیه انواع رنگ و پلاستیک و … اشاره کرد.از آن جایی که جهان پیرامون ما از عناصر و ترکیب های متفاوت و مختلفی تشکیل شده است، هیچ چیز را در این کره خاکی نمیتوان یافت که  بی نیاز از این رشته بنیادین باشد. به بیانی دیگر، آثار علم شیمی در تمام جهان هستی یافت شده، به گونه ای که اگر لحظه ای این فعالیت ها حذف شوند، بلافاصله همه چیز در این کائنات متوقف خواهد شد. در واقع میتوان گفت همه تغییر و تحولات به شیمی وابسته بوده و اگر واکنش شیمیایی وجود نداشته باشد، تولید و فعالیتی نیز نخواهد بود

لکولب

 دانش آموزان با آزمایش های شیمی و قدرت ترکیب مواد با یکدیگر آشنا  میگردند. همچنین با انجام آزمایش های جالب، جذاب و متنوع به ساخت موارد متعددی از جمله: خمیردندان، مایع دستشویی،ساخت مایع ضدعفونی کننده، انواع چسب ها، مایع ظرفشویی، کاغذ نسوز و … به صورت جداگانه و ترم بندی شده دست پیدا خواهند کرد.
BF102-500x5541

فواید آزمایشگاه شیمی

یافته های پژوهشی نشان میدهد که بچه هایی که در دوران مدرسه تجربه های علمی بدست آورده اند، نسبت به آنهایی که این تجربه را نداشته اند، در یادگیری موفق تر بوده اند و میزان خلاقیت بالاتری را تجربه می کنند. در واقع آزمایشگاه علمی دانش آموزی، به دانش آموز این امکان را می دهد تا با بکار بستن، تجربه، کشف و شهود، سعی و خطا و انجام آزمایشات جذاب و گوناگون برای کشف جهان پیش رو تلاش کرده و به او در پرورش خلاقیت کمک شایان توجهی می کند.

ترم بندی رشته لکولب

ترم: اول و دوم (جادوی طبیعت ۱)

شروع:

سرفصل های آموزشی :

معرفی علم شیمی،شناخت لوازم آزمایشگاهی،اصول ایمنی در آزمایشگاه،معرفی پک جادوی طبیعت۱،معرفی مطالب علمی مرتبت با ترم اول(خورندگی،اسید و باز،گرانروی،ویسکوزیته و …….)ساخت مایع دستشویی،ساخت آب ژاول،ساخت صابون رختشویی،ساخت براق کننده چوب،ساخت مایع شیشه شوی،ساخت چسب مایع،ساخت پودر ماشین لباسشویی،ساخت ماده جاذب رطوبت،ساخت لکه بر،ساخت مایع دستشویی،ساخت شامپو با ماده نرم کننده ،ساخت خمیر جلادهنده فلزات و ساخت پودر شوینده دندان.

مدت دوره : ۷٫۵ ساعت

تعداد روز : ۵

گواهی : دارد

تقویم:

ساعت برگزاری:


ترم:سوم وچهارم(جادوی طبیعت۲)

شروع:

سرفصل های آموزشی :

معرفی علائم ایمنی مواد آزمایشگاهی،معرفی پکیج جادوی طبیعت ۲،آموزش مطالب علمی مرتبت با آزمایش های ترم،ساخت صابون مایع،ساخت شامپو ژله ای،ساخت خمیر دندان،ساخت کرم نرم کننده دست و صورت،ساخت واکس،ساخت پلاستیک،ساخت آتشزنه،ساخت رنگ برای رنگ رزی،ساخت صابون جامد،ساخت مرکب،ساخت کاغد نسوز،ساخت پارچه نسوز،ساخت پودر آتش نشانی

مدت دوره : ۷٫۵ ساعت

تعداد روز : ۵

گواهی : دارد

تقویم:

ساعت برگزاری: