دوره هوش و خلاقیت در لکو کاپ

هوش :

هوش به عنوان مهارت های شناختی عمومی برای روبه به رو شدن و حل کردن مسائل مختلف تعریف میوشد.

تونایی در استدلال کردن،درک درست از روابط و قیاس ها،انجام سریع محاسبات ، یادگیری سریع مباحث مختلف،تفکیک کامل دو نیمکره مغز و ….. نمونه هایی از مهارت هایی است که فرد با هوش بالا دارا میباشد.

خلاقیت :

خلاقیت یعنی رسیدن به ایده های سریع و جدید برای حل مسائل و مشکلات با بهترین متد می باشد.هر گاه فرد تلاشی در جهت اینکه مشکلات را با روشی بسیار ساده با صرف کمترین انرژی صرف کمترین هزینه و با بازدهی بسیار بالا به انجام میرسانید در واقع از خلاقیت خود استفاده نموده اید.

فواید دوره هوش و خلاقیت در لکو کاپ

شواهد حاکی از آن است که افرادی که در بکاگیری روش های خلاقانه در مواجهه با مشکلات و مسائل مختلف ثابت هستند و به خوبی میتوانند تجربیات خود را با هم تلفیق کرده در جهت سهولت حل مسائل گام بردارند به نسبت سایرین درصد موفقیت چشم گیر تری در مراحل مختلف زندگی خواهند داشت.در این دوره آموزش هایی در جهت بالا بردن هوش دانش آموزان و به کارگیری خلاقیت آنها در حل کردن مباحث و سوالات هوشی انجام می پذیرد.

ترم بندی رشته هوش و خلاقیت در لکوکاپ

هوش خلاقیت در لکو کاپ

شروع:

مدت دوره :

تعداد روز : ۴+۶

سرفصل های آموزشی :

الگویابی عددی و نمادی ، الگویابی شکلی و تحلیلی ، تکنیک های حل مسائل شمارشی ، تکنیک های حل مسائل هوش تصویری فضایی ، تکنیک های حل مسائل استدلالی ، تکنیک های حل مسائل منطقی ، روش های حل مسائل رابطه و تحلیل تصاویر ، رمز گشایی اعداد ، تکنیک های حل مسائل هوش زبانی کلامی ، روش های افزایش تمرکز ، بررسی دقیق نمونه سوالات مسابقات مختلف هوش و….

(برای مدرسینی که در این دوره شرکت میکنند ، دفتر مرکزی لکو ایران در جهت حمایت از دانش آموزان شرکت کننده در لکوکاپ شش جلسه آموزشی هم به تعداد جلسات این دوره ویژه دانش آموزان اضافه خواهد کرد که حضور مدرسین در این جلسات  بلامانع است)