لکونیوز

لکوکاپ ایران

اطلاعیه شماره ۴ لکوکاپ ایران، رونمایی از پوستر رسمی هفدهمین جشنواره ملی خلاقیت های علمی پژوهشی لکوکاپ ایران

رونمایی از پوستر رسمی هفدهمین جشنواره ملی خلاقیت های علمی پژوهشی لکوکاپ ایران این پوستر به مرور به روز رسانی خواهد شد.
Read more...

سی امین گردهمایی نمایندگان لکو ایران با حضور اعضای هیئت رئیسه لکو بین الملل در شهر تهران برگزار شد.

سی امین گردهمایی نمایندگان لکو ایران با حضور اعضای هیئت رئیسه لکو بین الملل در شهر تهران برگزار شد. در این دوره از گردهمایی که 116 نفر از نمایندگان سراسر کشور حضور داشته اند، اعضای هیئت رئیسه به آموزش آخرین نکات مدیریتی روز دنیا و همچنین نحوه اجرای هفدهمین دوره جشنواره ملی خلاقیت های علمی پژوهشی لکوکاپ ایران پرداختند. لازم به ذکر است 7 نفر از نمایندگان لکو ایران در این مجمع ایراد سخن نمودند. همچنین از 3 محصول جدید لکو در حوزه پژوهش دانش آموزی در این گردهمایی رونمایی به عمل آمد. مجمع نمایندگان لکو ایران هر فصل یکبار در شهر تهران برگزار می گردد.

Read more...
سمنان

مجمع استانی لکو استان سمنان

مجمع استانی لکو  - سمنان به گزارش روابط عمومی گروه دانش بنیان لکو ، اولین مجمع استانی سمنان با هدف ایجاد ارتباط بیشتر با شبکه نمایندگی و بررسی عملکرد نمایندگان استان سمنان در سال گذشته و ارائه راه کارهای جدید جهت پیشبرد اهداف لکو درسال جاری در روز پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه 1398 در این استان برگزار شد . این سفر ها مجددا از روز یکشنیه آغاز و در طی آن در 5 استان کشور این مجامع برگزار خواهد شد .  
Read more...
قطر

لکوکاپ قطر

اولین جشنواره خلاقیت های علمی - پژوهشی لکوکاپ با همت سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی در قطر و بحرین

و گروه دانش بنیان لکو در مدرسه پسرانه ایرانیان مقیم قطر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی این جشنواره با حضور 100 دانش آموز در قالب 5 لیگ و در رشته های لکومس (محاسبات ذهنی با چرتکه) و لکوروبو (رباتیک) برگزار شد و نفرات برگزیده مجوز ورود به اردوی جهانی لکوکاپ در کشور ترکیه در سال 2020 را دریافت کردند. این گزارش می افزاید : دانش آموزان در مسابقه لکوروبو با آماده سازی ربات های خود موسوم به ربات فوتبالیست، دو به دو با هم مسابقه دادند. این مسابقات در قالب 3 گروه سنی متفاوت برگزار شد. نکته حائز اهمیت و هدف برگزاری این مسابقه نبوغ و توانمندی فردی بود و به همین منظور هر دانش آموز ، ربات منحصر به فرد خود را آماده این مسابقه کرده بود. پس از برگزاری مسابقات لکوروبو، نوبت به رشته لکومس رسید. در این رشته دانش آموزان بایستی با استفاده از چرتکه استاندارد ، عملیات ریاضی را با سرعت انجام دهند. این مرحله نیز در دو رده سنی برگزار شد. در هر دو رده 100 سوال به اقتضای هر لیگ طراحی و اجرا شد. پس از طی زمان مشخص پایان آزمون اعلام شده و نفرات برتر در مراسم معرفی شدند. مدارس ایرانی در قطر در دو بخش دختران و پسران و در تمام پایه ها دانش آموز دارد و در زمان حاضر قریب به 900 دانش آموز دختر و پسر در این مدارس به صورت مجزا مشغول به تحصیل هستند. منبع ایرنا
Read more...
دومینو ، لکودومینو ، فواید آموزش دومینو به کودکان

فواید آموزش دومینو برای کودکان

  دومینو ، شگفتانه ای قدیمی که تاریخچه اکتشاف آن به سال ها قبل از میلاد مسیح (س) بر می گردد و در سده اخیر محبوبیت فراوانی در گستره سنی کودک تا کهنسال در جهان پیدا کرده است.از قرن اخیر دومینو همواره در حوزه های مختلف نظیر بازی و سرگرمی ، ورزش ، علوم مهندسی ، هنر ، روانشناسی و ... ایفای نقش کرده است و در هر یک نتایج خوب و موثری از خود بر جای گذاشته است. (بیشتر…)
Read more...