چرتکه چیست؟

لکومس (محاسبه ذهنی با چرتکه) رشته ای در زمینه تقویت هوش منطقی-ریاضی و هوش تصویری-فصایی است. مخاطب این رشته کودکان ۴ تا ۱۲ سال می باشند.

در ابتدا دانش اموزان با چرتکه ژاپنی و نحوه استفاده از آن آشنا می شوند. همچنین نحوه نمایش اعداد از ۰ تا ۹ را می آموزند. در ادامه این ترم جمع و تفریق اعداد را یاد میگیرند.

در ترم دوم، محاسبه ذهنی ساده با اعداد تک رقمی آغاز می شود. مهم ترین فاکتور در این بحث، نحوه استفاده از حافظه تصویری می باشد. بدین معنا که دانش آموز می بایست با استفاده از تصویر چرتکه در ذهن خود، محاسبات را با سرعت بالا انجام دهد.

بعد از یادگیری محاسبه ذهنی، دانش آموز می تواند تاثیر این رشته را در درس و زندگی شخصی خود ببیند. از جمله این تاثیرات می توان به افزایش سرعت محاسبات، افزایش تمرکز، تقویت حافظه، افزایش هماهنگی بین دو نیمکره، توجه به جزئیات وقایع، عکس العمل سریع و … اشاره کرد.

پکیج آموزشی لکومس شامل یک عدد چرتکه، یک کتاب، دو دفتر تمرین، یک فلش کارت و یک مداد می باشد که همگی داخل کیف لکومس قرار دارند.

هر کتاب چرتکه دو ترم را شامل می شود و از طراحی تمام رنگی برخوردار است.

روش آموزشی لکومس بسیار جذاب و هیجان انگیز است و در بین کودکان و دانش آموزان از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است به نحوی که حتی دانش آموزانی که به ریاضی علاقه چندانی ندارند، به سمت این رشته سوق پیدا می کنند.

بسته آموزشی لکومس در دو سطح بیسیک و پایه طراحی شده است و سطح بیسیک برای کودکانی است که آشنایی با اعداد ندارند.